XIV Międzyszkolny Konkurs Przedsiębiorczości w Bydgoszczy

             10 kwietnia drużyna ekonomika, w składzie: Weronika Burak 3G TL, Karolina Wiśniewska 2A TE oraz Patryk Antos 2A TE, wyruszyła wraz z Panią mgr Aleksandrą Dopierałą do Bydgoszczy. Uczniowie wzięli udział w XIV Międzyszkolny Konkursie Przedsiębiorczości, organizowanym przez Bydgoski Zespół Szkół Handlowych, pod patronatem Powiatowy Urząd Pracy.
Nasi uczniowie musieli przedstawić swój biznes plan oraz rozwiązać trzy testy. Ich biznes to restauracja ze zdrową żywnością, gdzie mieliby serwować kanapki, koktajle, świeże soki i domowe jogurty. Przez około dwa tygodnie przygotowywali prezentację multimedialną, dzięki której w pierwszej konkurencji uplasowali się na drugim miejscu. Niestety testy nie okazały się zbyt proste i po podsumowaniu punktów nasza drużyna zajęła trzecie miejsce, spośród siedmiu szkół z województwa. Pierwsze miejsce zajęli gospodarze z planem na studio fotograficzne, drugie zaś bydgoskie V LO z pomysłem na korepetycje z wszystkich przedmiotów.
Warto dodać, że drużyna Ekonoma wraz z Panią mgr Aleksandrą Dopierałą przygotowała także poczęstunek dla jury i innych zespołów. Podali sałatki owocowe oraz własnoręcznie robione chlebki, które odwzorowywały ich biznes. Nagrody w postaci książek kulinarnych z pewnością przydadzą się, jeśli poważnie będą myśleli o tego typu biznesie. Drużyna już szykuje się na przyszłoroczne eliminacje szkolne do XV edycji tego konkursu.


Poniżej przedstawione będą zrzuty prezentacji naszych uczniów oraz zdjęcia z wyjazdu.